Az ajurvédikus masszázs a legősibb masszázs technikák egyike. A hosszú, egészséges élet több ezer éves indiai tudományában az ajurvédában a masszázs azok között a kezelési módok között szerepel,amelyek aktiválják a szervezet öngyógyító energiáit, mély ellazulást eredményeznek, és megszabadítják a szervezetet a felhalmozódott méreganyagoktól. Az ajurvédikus masszázs a modern életvitel stresszének ellenszere. A rendszeres masszázs helyreállítja az erőt és a vitalitást, erősíti az immunrendszert, megnyugtatja az idegrendszert.
Az ajurvédikus masszázskezelések, olajozó-kenő-izzasztó kezelések, az egészség fenntartásában, a betegségek kezelésében és a szépségápolásban is segítségünkre lehetnek. Akkor fejti ki hatásukat, ha azokat a megfelelő ajurvédikus gyógyanyagokkal és megfelelő szakértelemmel végezzük.Az ajurvédikus masszázsok lényege a gyógyolajok bevitele a test mélyebb rétegeibe. A masszázs kezelések időtartama 60 perc.
Az ajurvédikus masszázsok célja:
-A test méregtelenítése
-Prevenció, immunrendszer erősítése
-Mély fizikai és szellemi relaxáció
-A feszültségek oldása
-A vér és nyirokkeringés serkentése
-Testi funkciók javítása
-Az erőnlét fokozása
-A szervezet megifjítása
-Egyes krónikus betegségek kezelése
-A bőr állagának, minőségének javítása
-Az izomzat erősítése
-Izületek rugalmasságának javítása
Az általam végzett ajurvédikus masszázs kezelések:
ABHYANGA:Az egyik legismertebb ajurvedikus masszázs kezelés.A masszázs meleg ajurvedikus gyógyolajjal történik. A kezelésnél kb. 200 ml olajat használunk fel, mely óriási szerepet játszik a kezelés eredményességében, ezért az olaj kiválasztása is személyre szabottan történik, a z egészségi állapot, kor és egyéb tényezők függvényében. Az abhyanga a váta dosa működését szabályozza.
THALODÁL: A thalodált a nyugati országokban gyakran ajurvédikus sportmasszázsnak nevezik, ugyanis igen előnyös a sportolók, jógázók esetében. A thalodált is meleg ajurvedikus gyógyolajjal végezzük, amit személyre szabottan választunk ki. A testre gyakorolt nyomások kissé erőteljesebbek, de a kellemes érzés szintjén marad, nem okoz fájdalmat. Mindhárom dosát harmonizálja.
UDWARTHANAM: Az udwarthanam egy csodálatosan hatékony kezelés a kafa dosa működésének szabályozására. A kafa dosa helytelen működése okozza az olyan problémákat, mint a túlsúlyosság, vízvisszatartás, izületek merevsége, az izomzat gyengülése, a nyirokmúködésből adódó problémák. A kezelésnél speciális melegítő, méregtelenítő, anti-oxidáns hatású gyógynövény őrlemények keverékét használjuk személyre szabottan. Hatására a hajszálerek aktivizálódnak, vérbőség keletkezik, emelkedik a bőr hőmérséklete, és olyan anyagok termelődnek, amelyeknek értágító hatásuk van, ezáltal élénkül a vérkeringés. Ez a szövetek jobb táplálásához vezet, felgyorsul a sejtek anyagcseréje is. A dörzsölő fogások hatására az elhalt hámsejtek a bőrről leválnak, fokozódik a bőr rugalmassága. Ez a speciális masszázs javítja a nyiroklefolyást, rendszeres alkalmazása megszünteti a nyirokpangást, aktiválja az immunrendszert, serkenti a salakanyagok elszállítását, a sejtek szövetek regenerálódását, csökkenti a gyulladás készséget. Erősíti a petyhüdt izmokat, így rendkívüli alakformáló technika is egyben. Különösen ajánlott narancsbőr kezelésében.
A Breuss masszázs egy gyengéd gerincmasszázs, amely nyújtja lazítja a gerincet, az izmokat. Egy osztrák természetgyógyász nőtől ered. Dorn terápiával együtt gyakran emlegetett Breuss masszázs egy kiegészítő kezelés is lehet melynek célja a hátizmok lazítása, a kötőszöveti mobilizáció, a gerinc nyújtása, a porckorongok tehermentesítése.
Dorn és Breuss terápia egy speciális gerinc terápia.A világ számos országában egyre gyakrabban alkalmazott módszer a gerincpanaszok különböző eredetű gerincfájdalmak csökkentésére.
A frissítő masszázs hatásában és céljában megegyezik a sportmasszázzsal, azaz felfrissíti a testet, lazítja az izmokat, feloldja a fáradtságot és a stresszt, relaxál, javítja a vérkeringést, így bizonyos mértékben pótolja az aktív mozgást. Igen kedvező hatású olyan egyének számára, akik ülő munkát végeznek. Fogásaiban megegyezik a sport-és gyógymasszázs fogásaival, melyek fogásai a svéd masszázson alapulnak. A svéd masszázs képezi valamennyi európai masszáz alapját. A gyakorlatban használt klasszikus svéd masszázs az öt alapfogás különféle kombinációjának egyes testtájakon való alkalmazásából áll.
A masszázs serkenti az anyagcserét, a hőszabályozást, segííti a méreganyagok kiválasztását, kiürülését, növeli az izmok teljesítőképességét, rugalmasságát.
Teljes test masszázs:
Az egész testre kiterjedő masszázskezelést álltalános teljes testmasszázsnak nevezzük. Elsősorban a vérkeringésre és az izomzatra hatunk, de közvetett úton a szervezet egyéb működését is befolyásoljuk. Az általános teljes test masszázsnál az egyes testfelületeket meghatározott sorrendben kezeljük. Az egyes testtájak masszírozásán belül a fogások sorrendje is meghatározott, a masszázs teljesen folyamatos. Ez egy időigényes módszer a masszázs 60 percet illetve 90 percet vesz igénybe, hetente egy vagy két alkalommal javasolt ismételni. A masszázst lelkiállapotnak és a problémának megfelelően gyógyhatású aromaolaj használatával tesszük még hatékonyabbá.
Hát masszázs:
A hátmasszázsnak sok indikációja van. Fontos része az általános, frissítő, fáradságot megszüntető masszázsnak. A hátizmok állandó munkát végeznek, fáradságuk, fájdalmuk igen sok ortopédiai és reumatológiai megbetegedésnek lehet tünete.
Időtartama 30-40 perc.
A keveset mozgó és még masszázsban nem részesült egyéneknél az első kezelések után a fájdalmak fokozódhatnak! Ez általában azokban az izomcsoportokban történik, amiket az illető keveset használ .Ezek az izomlázszerű érzések, és nyomásérzékeny területek a kezelések velejárói.
Thaiföldön régóta használt és kedvelt, hazánkban még kevésbé elterjedt masszázsfajta. Ebben az esetben a masszázs hatását egy speciális, gőzzel melegített gyógynövényes zsákocska használata is fokozza. A benne lévő több, mint 15 féle gyógynövény serkentőleg hat a vérkeringésre, csökkenti az ízületek merevségét, megszünteti az izomfájdalmat. Ezen kívül enyhíti a depressziót, nyugtatja az idegeket, csillapítja a hasfájást és a bőr allergiás tüneteit, felszabadítja a test energiapályáit, aktiválja a szervezet öngyógyító mechanizmusait.
Különösen ajánljuk hölgyeknek a szülést követő időszakban. Bármely masszázs kiegészítôje lehet.
A Nyirokmasszázs- Manuális nyirokdrenázs jelentése "lecsapolás", az anyagcserefolyamatokból visszamaradt salakanyag, és a vízfölösleg gyors elvezetésére szolgál a nyirokrendszeren keresztül.
Kialakulása:
Ezt a fajta masszázst, melynek során kezelünk finom körkörös és húzó mozdulataival serkentjük a nyirokkeringést, Dr. Emil Vodder dán fiziikoterapeuta dolgozta ki. Módszerét először1932-ben alkalmazta, majd később továbbfejlesztette.
1936-ban Párizsban tárta nyilvánosság elé tapasztalatait.Nehezen indult be, nem fogadták nagy lelkesedéssel, mivel a nyirokcsomók masszírozása tabu volt az orvosok és masszőrök számára.
A drenázsnak semmi köze a klasszikus masszázshoz.A manuális nyirokdrenázs ma már tudományosan bebizonyított és elismert kezelőeljárás.
Alkalmazási terület:
_A nyirokdrenázs kiváló módszernek bizonyult az arc és testkozmetikában.Az arc és szemkörnyék puffadtságának kezelésében, a celllulitos bőr kezelésében.
-nyirokmirigy duzzanatok megszüntetése, nyirokpangás-ödéma-eloszlatása
-sérülések okozta folyadékgyülem eltávolítása
-nyirokérbetegségek
-visszérproblémák, vénás keringészavarok, krónikus lábdagadás kezelése
-terhességi lábödémák, bőrelváltozások, terhességi csíkok
-fogyókúrázóknak a rugalmasság megtartása miatt
-minden olyan bőrelváltozás, ahol fehérje túltengés áll fenn: allergia, krónikus ekcéma, égések, krónikus megfázások
A nyirokrendszert a bőr és a kötőszövet masszírozásával aktiváljuk. Lehetőséget adunk a testnek a felhalmozott mérgek és salakanyagok gyorsabb kiválasztására. Elvezeti a nyirokfolyadékot. Csökkenti a szöveti ödémákat. Mérséklődik a nyomás miatti fájdalom, feszülés.
Élénkül a nyirokrendszer működése és a vérkeringés. Aktiválja az immunrendszert és a sejt-anyagcsere folyamatokat. Fokozódik a salakanyagok felvétele a véráramba. Hat a vénákra is.
NÁltalánosan közérzetjavító. Relaxál testi, idegi és agyi szinten. Felgyorsítja a gyógyulási folyamatokat.
Nyirokrendszer-"Testünk tisztítóberendezése":
Egészségünk megőrzése szempontjából a nyirokrendszer rendkívül fontos szerepet tölt be, ugyanis a nyirokfolyadék szállítja el az anyagcserefolyamatok során termelődött salakanyagokat a szervezetből.A gyulladásos folyamatok során keletkezett nagyméretű fehérjemolekulák is a nyirokfolyadékkal kerülnek vissza a véráramba, ahonnan eljutnak a vesébe, majd végül kiválasztódnak.
Ha a nyirok erek megsérülnek, vagy valami akadályozza a nyirokkeringés működését, akkor a szövetekben felgyülemlik a nyirokfolyadék, a bőr duzzadttá válik, és ha nyomást gyakorolunk rá, mélyedés keletkezik rajta, ami csak lassan húzódik vissza.
Nyirokdrenázs módszerének célja:
Pontosan azt a célt szolgálja, hogy kezünk enyhe nyomásával és finom simító mozdulataival eltávolítsuk a szövetekben felgyülemlett folyadékot.Ily módon a folyadék a nyirokcsomókon keresztül a nyirokrendszerbe kerül, majd onnan a vénás keringésbe jut.Ezt a folyamatot kivezetésnek nevezzük.
A kozmetikai testkezelések kúraszerű alkalmazásával nagymértékben javítható a cellulit bármely stádiuma.Mivel kialakulása szinte autómatikus, nagy hangsúlyt kell helyezni a megelőzésre.
Elsősorban rendszeresen végzet cellulit masszázs, erre a célra kialakított kozmetikumok folyamatos használata, a rendszeres mozgás és minimum 2,5 liter folyadék (szénsavmentes ásványvíz) fogyasztása javasolt.Fontos, hogy ne betegségnek fogjuk fel a cellulitos bőrképet, hanem az életkor előrehaladtával fellépő kozmetikai hibának, melyet igen jó eredménnyel lehet késleltetni, javítani.
Testkezelések ellenjavallatai:
- Lázas állapot
- Bőrgyulladás
- Fekély
- Erős viszerek, trombózis vagy trombózis hajlam
- Daganatos betegségek
- Különböző gyógyszerek szedése pl. véralvadásgátló
"A csoda a kezünkben van!
Érintésünkkel, tapintásunkkal, célirányos mozdulatainkkal
hozzásegíthetjük gyermekeinket a testi és lelki harmónia kialakításához.
Az igazi csodák pedig a gyerekeink!
Ez a módszer nemcsak Magyarországon, de egész Európában újnak számít. Eredete szerint - úgy mint tradicionális thai masszázs - is Indiából ered.A thai babamasszázs az érintésművészet egyik alkalmazott formája. Több ezer éves hagyománya van Indiában, szintén valószínűsíthetően az érintésből, simogatásból alakult ki.Az ősi indiai masszázs, a svéd masszázs és reflexológia elemeit ötvözi. A thai masszázs energetikai rendszerét használja, de a kimozgatások nélkül. A test pontjainak masszírozása a belső működés normalizálásában és az egész fejlődés folyamatában segít.Az anya és babája közti kapcsolat bensőséges perceit jelentik.Segíti a mozgásfejlődést, minden szervre jótékony hatással van A baba mentális és lelki funkcióit egyaránt segíti ez a szeretetteljes érintés a szülő és a gyerek között.
"A gyermek testének érintése,
A bőrét érő kellemes ingerhatások éppolyan nélkülözhetetlenek fejlődéséhez,
mint az, hogy jóllakjon." -Frédérick Leboyer francia szülész
A szakorvosok feltétlenül bátorítják a szülőket erre a mindennapi "szertartásra", mert a gyermek ezáltal megismeri teste korlátait, rájön arra is, hogy az jó érzések forrása is lehet.A masszírozás erősíti a ragaszkodás szálait, kapcsolattartást jelent, és elősegíti, hogy felismerje a baba, hogy nincs egyedül.A baba masszázs valóságos tápanyag a csecsemők és kisgyermekek számára.
A legtöbb szülő ösztönösen is masszírozza gyermekét-gyengéd simítások magától értetődően hozzátartoznak a mindennapi babaápoláshoz.
Mikor alkalmazzuk?
-A masszázst rendszeresen végezzük, a baba vagy gyermekünk igényeit és visszajelzéseit figyelembe véve.
-Akár mindennapos tevékenység is lehet, mely akár a nap fénypontjává is válhat.
-Olyan időpontot válasszunk, amikor a baba vagy kisgyermek nem éhes és "elfogadó" hangulatban van.
-Tapasztalatok szerint a fürdetés körüli időpont jó választás lehet.
-Ha a gyermek lázas, vagy fertőző betegségben szenved, nem szabad masszírozni!
Jótékony hatásai:
-Segíti a mozgásfejlődést, minden szervre jótékony hatással van
-A baba mentális és lelki funkcióit egyaránt segíti
-Az egész fejlődés folyamatát segíti
-Stimulálja az idegrendszert, segíti a testi lelki fejlődést
-A légzőszervekre is jó hatással van, lenyugtatja azokat, csökkenti a köhögést és megszünteti az orrdugulást
-Újszülötteknél azt fogja eredményezni, hogy a világba való kilépés lehetőleg kevés traumát fog okozni a baba számára
-A masszázs javítja a mozgás koordinációt és segíti az újszülöttet, a saját teste felfedezésében
-Segíti a lelki eredetű, a mozgásfejlődésben kifejezésre jutó problémák leküzdésében
-Segít az alvászavarok leküzdésében, és mindenkinek nyugodtabb alvást biztosít
-Segíti az izmok ellazulását
-Ha a gyermekünk gyakran sír és feszült idegállapotú, akkor megnyugtatja a szervezetét
-Hatékonyan csillapítja a hasfájást és a felfúvódást
-Számos tanulmány bizonyítja, hogy a rendszeres masszázs gyorsítja a babák súlygyarapodását
-A koraszülött csecsemőknek nem csak azért van szükségük a gyógyító simogatásokra, mert így bizonyos életfolyamatokat serkentjük-légzés, emésztés-hanem azért is, mert a bőrkontaktus nélkülözhetetlen az életükhöz
-A szülő a masszírozással megtanulja megérteni gyermeke jelzéseit, képes lesz a baba igényeire megfelelően reagálni
Ki végzi a masszázst?
- A masszázst nem Én (masszőr) végzem.A szülőket én tanítom meg a Thai babamasszázs fortélyaira.Az apáknak különösen ajánlom, hogy jó kapcsolatot alakítson ki gyermekével.
-3-4 alkalom alatt sikeresen elsajátítható a módszer, egyéni vagy kiscsoportos foglalkozás keretein belül
-Akár az igényeknek megfelelő más helyszínen is megoldható az oktatás
A Thai babamasszázs előnyei:
-Bárhol elvégezhető
-Nem muszáj a babát levetkőztetni, így nem fog ellenkezni sem, nem lesz nyűgös
-Nem szükséges hozzá semmiféle olaj vagy krém, ami allergiát, érzékenységet váltana ki, nem tömíti el a pólusait.
-Már újszülött kortól is alkalmazható egészen a gyermek korig(utána már felnőtt masszázs javasolt)
A thai lábmasszázs sok tekintetben eltér a hagyományos talpmasszázstól.
Mint ahogy a nevéből is kiderül nem szűkül le csak a talp és lábfej területére, mint a hagyományos talpmasszázs. A thai lábmasszázst combközépig végezzük,beleértve a térdet is. A talpon egy speciális pálcikával fokozzuk a presszúra hatását.A lábmasszírozás után a páciens kaphat egy vállmasszírozást, fejmasszírozással együtt. Megfelelően végezve a masszírozás ingerületeket küld a test különböző szervei felé, ebben áll gyógyító, relaxáló hatása.
A két láb a bal és jobb testfélhez igazodva egységet képez.A talpmasszázs kiindulópontja az,hogy testünk minden szerve összeköttetésben van talpunk különböző felületeivel.A közvetítők az idegek helyett az energiapályák,rajtuk keresztül a lábon bizonyos pontok masszírozásával a szervek működése pozitívan befolyásolhatók.
Hatásmechanizmusa:
- A láb központi kapcsolóhelyet jelent, ahonnan az egész emberi szervezetben távolhatásokat lehet kiáltani
- Az aktív zónák ingerlésével a testünkben áramló életenergiára hatunk
- Az energiatorlódást és energiahiányt egyensúlyba hozhatjuk
- Az egész szervezet működésére szabályozó, harmonizáló hatással van
- A szervezet öngyógyító erőit mozgósítja, az energiák szabad áramlását teszi lehetővé,aktivizáljuk az életenergiát
- Serkenti a vérkeringést, nyirokkeringést, sejtek anyagcseréjét, méregtelenít
- Erősíti az immunrendszert
- Szabályozza a hormonrendszert
- Fájdalom csillapító hatású
- Lazít, oldja a testi, lelki feszültséget
- Idegrendszeri távolhatásokat érhetünk el az érzőidegek ingerlésével
Ma Magyarországon az elterjedt nézet, hogy a várandóság idején nem szabad masszírozni. Keleten erről másképpen vélekednek. A masszírozásnak valóban lehetnek veszélyei ebben az időszakban, ezért különleges figyelmet és tudást igényel a masszőrtől. Ha tudja, hogy mikor, melyik területen, hogyan kell dolgoznia, akkor ezek a veszélyek elkerülhetőek. Sőt, a masszázsnak gyógyító, fájdalomcsillapító, relaxáló és közérzetjavító hatása lehet ilyenkor. A masszázs alatt nem csak a kismama lelke, de a babáé is megnyugszik.
A Thai kismama masszázs,a kismama problémáinak elsődleges enyhítésére, a megfelelő mozdulatok kombinálásával összeállított 30 illetve 50 perces masszázsfolyamat.
A Thai kismama masszázs a Tradicionális thai és Thai olajos masszázsok által kombinált masszázsok finomított változata,mely csodálatos eszköze a kismama kikapcsolódásának.
Akinek javasolt:
- Javaslom minden 12. hetet betöltött kismamának, aki egy kellemes, pihentető kikapcsolódásra vágyik.
- A várandóság korai szakaszában a magzat még nagyon érzékeny, ezért nem javasolt a masszázs
- A 2. trimeszter ideje alatt a növekvő terhelés hatására a deréktájék igénybevétele megnő. Vízvisszatartási problémák jelentkeznek. A 12-héttől már lehet oldalfekvésben és ülve masszírozni.
- A masszírozás megkönnyíti a szülést is, mivel az izmok ellazulását segíti, csökkenti a kóros izomtónust izomfeszülést. A masszázs alatt a légzés mélyebb és oldottabb lesz, vérnyomásunk stabilizálódik, javítja a koncentrációs és relaxációs képességet
- Thai masszázst már teherbeesés előtt is érdemes alkalmazni. Előkészíti a szervezetet a terhességre. Mindkét szülőnek segít az egészség fenntartásában.
- Menstruációs panaszok esetén
- Szülés utáni időszakban:
- Szoptatás közben,a hátizmok terhelése fokozott,így a szülést követő 2. hónaptól ismét ajánlott
- Szülés utáni depressziós állapotot elkerülhetjük, heti egyszeri Aromaolajos masszázzsal
- A kis jövevényt is elvihetjük magunkkal, hiszen neki sem áthat meg egy kis Baba masszázs
Hatásmechanizmusa:
- Stimulálja az energiapályákat ,így növeli az energiát
- Megszabadít a várandósággal együtt járó stressztől, testi-lelki feszültségtől
- Csökkenti a fáradságérzetet, a reggeli émelygést és a terhességre jellemző egyéb kellemetlen tüneteket
- Enyhíti és oldja az izomgörcsöket, a hát és derék fájást
- Igen jót tesz a megterhelt gerincoszlopnak
- Enyhíti a székrekedést, a gyomorégést
- Csökkenti a szervezet víz visszatartását
A Kismamamasszázs lehetőségei:
- Száraz masszázs: oldalt fekvő helyzetben és ülő helyzetben olajozás nélkül,ruhában történik
- Olajos masszázs: Aromaolajok gondos megválasztásával oldalt fekvő és ülő helyzetben történik
- Kombinált masszázs: Az előző kettő kombinációja
Tehát a Thai kismamamasszázs egyénre szabott - a kismama problémáinak figyelembe vételével - gondosan összeállított 30 illetve 50 perces masszázs.
A Thai aromaolajos masszázs igen kedvelt masszázs forma, fôleg ha a thai masszázs technikai elemeivel ötvözzük. Keveréke a thai és nyugati masszázstechnikáknak.A vendég hangulata, igénye és promlémája szerint összeállított aromaolajokkal, terápiás módszerrel történô masszázs.
Hatása:
-Oldja a streszt és az energiablokkokat
-Elôsegíti az energiaáramlást
-Serkenti a vér és nyirokkeringést
-Lazítja az izmokat
-Relaxál
Kivitelezése
Az olajos thai masszázs speciális mozdulatai is a thai energia pályákra épül. A masszírozás során a masszőr olyan illóolajokat alkalmaz, ami leginkább hozzájárul az ellazuláshoz, illetve, hogy mi a masszázs célja. A páciens alsóneműt visel, mindig csak az éppen masszírozott testrészt takarjuk ki. Az olajos masszázst egész testen vagy részlegesen, pl. hátra is alkalmazhatjuk. Az olajok jótékony hatása akkor érvényesül leginkább, ha a masszázst követően nem zuhanyozunk le.Az egész testre kiterjedô masszázs ágyon történik 1-1,5 órát vesz igénybe.A masszázst a gyógyhatású aromaolajokon kívûl, még hatékonyabbá tehetjük ha kiegészítjük HERBÁL masszázzsal, így a masszázs a nap fénypontjává vállhat.
A thai masszázs 2500 éves múltra visszatekintő, az egész világon ismert, és egyre nagyobb tekintélynek örvendő természetes gyógymód.Speciális mozgatásokkal az energiacsatornákra hat, a fizikai testen keresztül az energiatestet harmonizálja.A masszázs koreográfiája komplex kezelést biztosít, mely átdolgozza a masszírozott személy energiapályáit, reflexzónáit, izmait és ízületeit.
Kivitelezése:
A nyugati masszázstechnikákkal ellentétben a thai masszázsnál nem az izomzat megdolgozása a cél, hanem a test energiáinak aktiválása. Ritmikus akupresszúrás nyomásokkal dolgozunk végig a test energiavonalai, az úgynevezett Sen, vagy meridiánok mentén. A thai masszázst a jóga, reflexológia és az akupresszúra kombinálása teszi egyedülállóvá, mely javítja az általános közérzetet és az egészségi állapotot.
A thai generál masszázs száraz masszázs, ruhán keresztül történik, a páciens laza pamut ruhát visel.Az egész testre kiterjedő masszázsnak sajátos koreográfiája van. Nyújtó jóga gyakorlatokat is tartalmaz, passzív jógának is nevezik. A masszőrök tenyerüket, ujjbegyüket, könyöküket, térdüket, sarkukat, talpukat is használhatják masszázs közben.A masszázst földön végezzük, melynek filozófiai oka is van, de meg is könnyíti a masszázst, 1-1,5 órát vesz igénybe.
Hatása:
-Oldja az energia blokkokat, mely által helyre áll a test harmóniája
-Ellazítja a testet és a lelket
-Aktiválja a szervezet öngyógyító mechanizmusait
-Erősödik az immunrendszer
-Oldja a feszültséget, csökkenti a fájdalmat
-Egyszerre nyugtató és serkentő hatású is
-Könnyűnek, felszabadultnak érezzük magunkat utána
-Javítja a vér és nyirokkeringést, méregtelenít
-Stimulálja a belső szerveket és serkenti működésüket
-Oldja az izmok iizületek feszültségét
-Növeli a test rugalmasságát
-Jótékonyan hat a csontokra
-Segít pl. az asztma, székrekedés esetén, végtagok mozgékonyságának helyreállításában agyvérzés után stb..