A cellulit
Az emberi bőr rétegeit a hám az irha és a bőr alja alkotják. Már a magzati életben, a nemekre jellemző különbségeket mutat a bőr alja zsírsejt száma és elhelyezkedése. Ezek a különbségek az újszülötteken már jól láthatóak. Ez az oka annak, hogy a cellulit a nők problémája (általában)!Hormonálisan egészséges férfiaknál szinte soha nem fordul elő. Azt is mondhatjuk, hogy a cellulit a női bőr nemre jellemző sajátosság.A női combon a bőralja nagy zsírsejtkamrákból áll. A kamrákból nyúlik át az irhába a zsírszemölcs.Az irha felső rétegeibe betüremkedő zsírsejtek, az itt található kötőszöveti rostok hálójába fűződve valóságos paplan mintázatot vesznek fel, ami a bőrfelszín felől is jól látható esztétikai hibát okoz. Az öregedési folyamatok fokozzák a problémát. A cellulit szakaszosan alakul ki.
1. STÁDIUM: Álló vagy ülő helyzetben sem vehető észre, csak a bőr összecsípésekor válik láthatóvá a cellulit.Itt kell megkezdeni a prevenciós kezeléseket.
2. STÁDIUM: Fekvő helyzetben még nem, de álló vagy ülő helyzetben jól látható a paplanmintázat. Általában 30-40 éves korban jelentkezik, kifejlett cellulitnak tekintjük, az elhízás elősegíti a folyamat súlyosbodását.
3. STÁDIUM: Álló és fekvő helyzetben is jól látható a probléma, ez az előrehaladott állapot, a bőr elöregedésével, mozgáshiánnyal vagy elhízással súlyosbodik.
A masszázs célja:
- A sejtközötti tér szabad és természetes lefolyásának támogatása, serkentése manuális technikával.
- Kúraszerű alkalmazása esetén a cellulitos tüneteket mutató terület anyagcsere folyamatai fokozódnak.
- A bőr felszívó képessége nagymértékben javul.
- A bőr sejtjei megfiatalodnak, regenerálódnak.
A módszer teljes egészében kozmetikai jellegű, a comb, csípő, fartájék kezelésére alkalmas. Kúrákban alkalmazva 6-12 alkalommal ismételhető, 2-3 havonként emlékeztető kezelés javasolt.